Pieczywo Vitos – odpowiedź na potrzeby seniorów

8.04.2016 08:15 12345 5,00/5 (1)
Na rynku pojawił się nowy produkt, będący odpowiedzią na potrzeby żywieniowe seniorów.

Starzenie się społeczeństwa to zjawisko dotykające zarówno Polski, jak i wielu innych europejskich krajów. Niesie to za sobą wiele konsekwencji społecznych i politycznych. Daje także pole do tworzenia nowych produktów producentom żywności. Produktów, które wieloaspektowo zaspokoją potrzeby osób starszych.

Jedzenie jako forma doświadczenia zmienia się z wiekiem. U osób starszych obserwuje się nie tylko zmiany apetytu. Modyfikacjom ulega także odczuwanie smaku czy chociażby wytwarzanie śliny, wspomagającej proces spożywania posiłku i trawienia. Gdy dodamy do tego pogarszające się z wiekiem zdrowie, otrzymujemy profil żywieniowy osoby starszej.

Zmiany w odbieraniu świata poprzez zmysł smaku nie oznaczają, że osoby starsze nie mają swoich upodobań żywieniowych. Jesień życia to okres, kiedy żywienie ma ogromne znaczenie w życiu człowieka, stanowi pretekst do spotkań (np. przy rodzinnym stole), może się rozwijać dzięki większej ilości wolnego czasu i stać się jednym z ważniejszych elementów codzienności.

W trosce o zdrowie, formę i potrzeby starszej części społeczeństwa, powstało pieczywo Vitos. Jego charakterystyczne cechy to duża zawartość witamin i składników mineralnych, których odpowiednia ilość spożywana codziennie pomaga zachować zdrowie seniorów. Dobre trawienie zapewni z kolei dodatek błonnika.

Nie zapomniano także o odpowiednich walorach związanych z konsystencją (nietwarda, chrupiąca skórka i delikatny miąższ) oraz o upodobaniach smakowych (możliwość wyboru pomiędzy pieczywem pszennym i mieszanym). Wszystkie te cechy sprawiają, że Vitos jest świetną alternatywą dla dotychczasowego pieczywa wybieranego przez seniorów i ich rodziny.