POLAGRA FOOD

26.08.2016 12:34 12345 4,67/5 (3)
Obiecujące spotkanie liderów i nowych podmiotów na rynku spożywczym.

POLAGRA FOOD odbędzie się tradycyjnie we wrześniu, w dniach 26-29.09, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniu towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA GASTRO oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH. Cały blok POLAGRA rozpoczną dwa dni wcześniej targi wyrobów tradycyjnych i certyfikowanych SMAKI REGIONÓW.

Planowana ekspozycja zajmie 3 pawilony o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2. Najszerszą odsłonę zapewni branża mleczarska i mięsna. Nie zabraknie również ekspozycji piekarskiej, cukierniczej, alkoholowej oraz przekąskowej. Pojawi się ponadto żywność spoza Polski, m.in. włoska, azjatycka, hiszpańska i grecka.

Organizatorzy deklarują dużą ilość nowości produktowych. Najlepsze pomysły nagrodzone zostaną Złotym Medalem MTP. Do konkursu rocznie przystępuje niemal 500 produktów!

Ciekawymi punktami programu targowego będą liczne szkolenia. Wśród nich eko-trening, który odpowie m.in. na pytanie: „Kim jest konsument żywności eko i jak do niego dotrzeć?”. Dla przedstawicieli sektora HoReCa, przygotowano z kolei następujące bloki tematyczne:

  • Od kelnera do menedżera – „Panie Manager, co ty tak właściwie robisz i gdzie są te pieniądze?”,
  • Zarządzanie personelem restauracji – zwiększ obroty i uniknij nadmiernej rotacji wśród pracowników.

Tegorocznym tematem konferencyjnym będą „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”. Spotkanie będzie poświęcone sytuacji poszczególnych segmentów i formatów handlowych w kontekście nowych regulacji.

Rozmowy o przyszłej współpracy, zarówno na gruncie krajowym jak i międzynarodowym, będą toczyć się nie tylko na stoiskach wystawców, ale także podczas Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej. To przedsięwzięcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt ma na celu zainicjowanie wstępnych rozmów na temat współpracy pomiędzy producentami i dystrybutorami artykułów spożywczych, sektorem HoReCa oraz dostawcami technologii czy opakowań dla branży spożywczej. Udział w tych spotkaniach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji, której można dokonywać do dnia 9 września br.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można tutaj.