Targi Expo Sweet 2016

1.03.2016 11:50 12345 5,00/5 (2)
8. edycja Targów Expo Sweet przeszła do historii.

Impreza odbyła się w dniach 21-24 lutego 2016 w hali targowej MTPolska przy ul. Marsa 56 w Warszawie. To wyjątkowe, trwające aż 4 dni wydarzenie po raz kolejny zgromadziło doświadczonych mistrzów, młodych adeptów i pasjonatów cukiernictwa. Jak co roku, plan każdego dnia Expo Sweet obfitował w liczne atrakcje: pokazy, szkolenia, seminaria i promocje. Wydarzeniom towarzyszyły również konkursy.

Międzynarodowy Konkurs Tortów zwyciężyła praca „Ukraińskie Wesele”, przygotowana przez panią Roksolanę Plahtiy ze Lwowa (Ukraina). Drugiego dnia wydarzenia rozegrany został Puchar Polski w Carvingu – na podium stanęli Dominika Sadowska (miejsce I), Arkadiusz Rosiak (miejsce II) i Mariusz Gromek (miejsce III). I miejsce w Mistrzostwach Polski w Deserach wywalczyli Nina Nawrocka i Paweł Stawicki. Natomiast Mistrzostwo Polski Uczniów Szkół Cukierniczych powędrowało do Agaty Wolfram i Aleksego Zgierskiego z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.

Targi Expo Sweet 2016 były także świetną możliwością do zaprezentowania się dla firm oferujących surowce i urządzenia dla cukierników, lodziarzy i piekarzy. Coś dla siebie mogli znaleźć tu również właściciele restauracji, kawiarni, lodziarni i innych miejsc, w których gościom serwuje się słodkie przekąski. Kolejna impreza już za rok.