Czekoladowe trendy – Salon du Chocolat Paryż 2015

10.01.2016 15:12 12345 4,50/5 (2)
Paryż kreuje czekoladowe trendy. Za nami kolejna edycja Salon du Chocolat.

Salon du Chocolat Paryż to międzynarodowe święto czekolady w postaci prestiżowego wydarzenia odbywającego się od ponad dwudziestu lat. Nadrzędnym celem tego wyjątkowego festiwalu jest promowanie najlepszej, prawdziwej czekolady na całym świecie. Salon du Chocolat wyznacza kierunki, kreuje trendy i pokazuje mistrzów pięknej sztuki posługiwania się czekoladą.

Salon du Chocolat Paryż 2015

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu czekoladowych twórców zgromadziło tłumy wielbicieli tej aksamitnej przyjemności. Liczne wystawy, warsztaty i towarzyszące imprezie pozwoliły wyłonić kilka głównych nurtów, na rozwój których nastawia się czekoladowy rynek.

Jednym z najbardziej zmysłowych smaków czekolady i najciekawszych wizualnie trendów okazała się matcha, czyli popularna forma zielonej herbaty. Jej dodatek królował na wielu stoiskach, zaznaczając wagę trendu i obecność japońskich twórców na światowym rynku czekolady.

Salon du Chocolat Paryż 2015

Warto zwrócić uwagę również na trend prozdrowotny, który zatacza coraz szersze kręgi w produkcji czekolady. Salon du Chocolat odsłonił paletę czekoladowych wyrobów, które nie zawierają glutenu lub cukru, a więc odpowiadają na zapotrzebowanie zdrowotne wielu społeczeństw w XXI wieku.

Jak co roku powraca trend czekoladowych wyrobów artystycznych. Okazuje się bowiem, że jest to produkt na tyle uniwersalny, że można zamienić go nie tylko w monumentalne posągi czy finezyjne dekoracje, ale także sukienki i inne ubrania w niczym nieustępujące kreacjom rodem z prawdziwych modowych wybiegów.

Salon du Chocolat Paryż 2015

Salon du Chocolat Paryż po raz kolejny udowodnił, że stanowi obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich czekoladowych pasjonatów. Trendy, informacje, spotkania i rozmowy z twórcami czekolady, jej wszechobecny, obezwładniający aromat oraz możliwość podziwiania kunsztu artystów sprawiają, że jest to wydarzenie, którego nie można pominąć.