Gadżetomania

26.07.2016 11:05 12345 5,00/5 (1)
Kulinarne gadżety, które biją rekordy popularności.

Praktyczność to ich pierwsze imię. Akcesoria kuchenne, które mogą znacząco ułatwić pracę. Precyzyjnie i szybko upraszczają kłopotliwe czynności. Do tego mają piękny design i świetnie komponują się z nowoczesną aranżacją kuchenną.

Zwykłe pomoce kuchenne bywają nudne i kłopotliwe. Warto, w drodze eksperymentu, sięgnąć po niebanalne akcesoria, które biją rekordy internetowej popularności. Poniżej lista 10 gadżetów, które sprawią, że będzie łatwiej i zabawniej. A zatem, do lektury! Spójrz, który z produktów ma szansę uprościć twoją kulinarną codzienność.

  1. Wałek do ciasta z silikonową matą

Ciasto podczas wałkowania przykleja się do blatu? Mimo użycia mąki? Silikonowy wałek w połączeniu z silikonową matą rozwiążą ten kłopot. I to bez podsypywania mąką! Do tego wałek posiada regulowane uchwyty, które pomagają w ustawieniu idealnej pozycji do pracy.

Gadżetomania

Znajdziesz je tutaj.

  1. Separatory do jajek

Małe i niezwykle sprytne! Idealne do kulinarnych zabaw z dziećmi. Wystarczy ścisnąć, zbliżyć do żółtka i zwolnić uścisk pozwalając, by silikonowa foremka wróciła do swojego pierwotnego kształtu. Żółtko pozostaje w środku i należy je wycisnąć do oddzielnego pojemnika. Proste, prawda?

Znajdziesz je tutaj.

Gadżetomania

Gadżetomania

Gadżetomania

Gadżetomania

Jeśli wolisz odmienną estetykę i poszukujesz mniej „słodkiego” designu, oto rozwiązanie! Dostępne tutaj.

Gadżetomania

  1. Łyżka z miarką elektroniczną

Doskonała podczas skomplikowanej receptury, gdy zależy nam na dokładnym pomiarze składników. Precyzyjnie wskaże ciężar i objętość. Samoczynnie wyłącza się, gdy nie jest używana, a wymienne łyżki można myć w zmywarce!

Gadżetomania

Znajdziesz ją tutaj.

  1. Łyżka z rysikiem

Kto dziś nie korzysta z przepisów online? Z myślą o wirtualnych użytkownikach, Jordan Murphy zaprojektował drewnianą łyżkę z rysikiem. Brudne ręce podczas pieczenia lub gotowania przestają być problemem! Z łatwością przeglądasz receptury w tablecie, a do tego w dowolnej chwili degustujesz potrawę.

Gadżetomania

Gadżetomania

Znajdziesz ją tutaj.

  1. Oryginalne formy do muffinków

To dzieło projektantów „Fred & Friends”. Uznali, że muffiny zasługują na więcej! Stworzyli niebanalne, zaskakujące i zabawne formy, które pobudzają nie tylko zmysł smaku. Silikonowe foremki mogą również służyć do przygotowania innych deserów.

Gadżetomania

Gadżetomania

Gadżetomania

Znajdziesz je tutaj.

  1. Silikonowe szpatułki

Najczęstsze narzędzie cukierników! Kolejne dzieło „Fred & Friends”. Zadbali o to, by na każdym etapie przyrządzania wypieku nie wiało nudą.

Gadżetomania

Gadżetomania

Znajdziesz je tutaj.

  1. Grawerowany wałek do ciasta

To zasługa Polki – Zuzi Kozerskiej, o której rozpisał się cały świat! Rzeźbione laserowo wałki z dowolnym wzorem robią furorę. Możesz kupić gotowy wzór lub wytłoczyć własny personalizowany symbol.

Gadżetomania

Znajdziesz je tutaj.

  1. Pióro do dekorowania

Przeznaczone do dekorowania wypieków i talerzy deserowych. Pióro można wypełnić lukrem, czekoladą, sosem, miodem lub marmoladą. Dzięki różnym końcówkom, tworzysz różnej grubości linie i wzory. Napełniasz, chwytasz jak pióro i dekorujesz, lekko ściskając.

Gadżetomania

Znajdziesz je tutaj.

  1. Siekacz do ciasta kruchego

Pomysł marki Cuisipro. Prosty gadżet, który ułatwia i przyspiesza łączenie masła z sypkimi składnikami. Zawiera sześć ostrzy i poręczny, antypoślizgowy uchwyt. Łatwy do czyszczenia, ponieważ składniki nie pozostają między ostrzami.

Gadżetomania

Znajdziesz go tutaj.

  1. Przelicznik kulinarny

Dla tych, których liczby się nie trzymają. Kulinarny niezbędnik podczas wypiekania! Przelicznik dostępny jest w polskiej wersji językowej i dostosowany do polskich produktów i miar.

Gadżetomania

Znajdziesz go tutaj.

 

W kulinarnej przygodzie chodzi nie tylko o efekt w postaci zniewalającego smaku. Ważna, a może nawet ważniejsza, jest droga, która wiedzie do odkrycia. Dzięki gadżetom kulinarnym istnieje szansa, że czynności, które dotąd uprzykrzały przygotowanie ulubionego ciasta, staną się okazją do dobrej zabawy! Bo czy nie to właśnie chodzi?