Przez żołądek do serca

TAGI:

fit zioła

Przez żołądek do serca

20.05.2016 11:23 12345 5,00/5 (3)
Naturalne afrodyzjaki zyskują coraz większe powodzenie w kuchni.

Prosto z lasu, łąk lub ogrodu. W niektórych częściach świata kultywowane i praktykowane z namaszczeniem. Naturalne afrodyzjaki zyskują coraz większe uznanie polskich szefów kuchni.

Od wieków miały na celu nie tylko uzupełnienie witamin i urozmaicenie diety. Przychodziły z pomocą wielu kobietom i mężczyznom chcącym podnieść libido lub szukającym naturalnych terapii dla swoich seksualnych niedoskonałości.

Przyjrzyjmy się dziewięciu afrodyzjakom, które z powodzeniem mogłyby stanowić uzupełnienie piekarskich lub cukierniczych receptur. Znane jest już pieczywo z ostropestem czy pokrzywą, ciasteczka z kardamonem lub anyżem. Dlaczego więc nie spróbować wypieków z zielem Damiana, kwiatem jaśminu czy alpinią?

Przez żołądek do serca

Alpinia lekarska

Zwana też ekskluzywnym imbirem, dzikim kardamonem lub galgantem chińskim. Wywodzi się z azjatyckiej dżungli. Poprawia sprawność seksualną i wzbudza pożądanie. Roślina do złudzenia przypomina imbir. Na polskim rynku najłatwiej kupić alpinię suszoną i mieloną, choć najlepiej smakuje świeża. Kłącze można przechowywać w lodówce w papierowym ręczniku. Co ciekawe, dziki kardamon służy do aromatyzowania słynnej rosyjskiej nalewki – Nastojki.

Ashwagandha

Znana jako indyjski żeń-szeń. To zioło, które pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego napięcia. Ma szerokie spektrum leczenia. Szczególną skuteczność odnotowano w terapii chorób psychicznych, przemęczenia organizmu, impotencji, zaburzeń pamięci i koncentracji.

Catuaba

Afrodyzjak z gorącej Brazylii i ponoć, najlepsza naturalna alternatywa znanej niebieskiej tabletki na erekcję! Catuaba wytwarzana jest z kory „drzew miłości”, a jej właściwości odkryli brazylijscy Indianie. Opowieści mówią, że gdy wypili napar z Catuaby, mieli w nocy bujne sny erotyczne i zauważyli ogromny wzrost swojego libido. Wyciąg z Catuaba jest od tego czasu jednym z ulubionych napojów w Brazylii, a Catuabę uznaje się za niezwykle skuteczny i silny środek pobudzający o działaniu afrodyzjakalnym. Dodaje się go nawet do wina. Nie odkryto do tej pory żadnych skutków ubocznych jego stosowania. Wykorzystywany w leczeniu impotencji, przy nerwobólach, osłabieniu i słabości seksualnej. Catuaba zawiera naturalne fitosterole o działaniu bardzo podobnym do hormonów płciowych. Herbatka z Catuaby jest doskonałym napojem, nie tylko pobudzającym seksualnie, ale poprawiającym samopoczucie, dodającym energii i podnoszącym poziom serotoniny.

Kolcorośl

Ta roślina, spotykana głównie w Meksyku, gdzie od wieków uznawana jest za afrodyzjak, występuje również pod nazwą sarsaparilla. O jej właściwościach wspominali już kolonizatorzy hiszpańscy, uważając ją za lek na impotencję i oziębłość seksualną. Poza tymi właściwościami, leczy również reumatyzm, raka i choroby skóry. W Polsce jest jeszcze stosunkowo słabo znana, przez co często myli się ją z kolcowojem.

Kozieradka

Roślina ta podnosi poziom testosteronu, który wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Stosowanie jej przyczynia się też do zwiększenia efektów w czasie treningów siłowych. Wyższy poziom testosteronu usprawnia spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza budowanie mięśni. Zwykle stosowana do dań wegetariańskich, marynat, proszku curry, makaronów, pieczywa i potraw mięsnych.

Kwiat jaśminu

Zwany również kwiatem nocy. Jego słodki zapach korzystnie wpływa na układ nerwowy. Według Chińczyków ten, kto pije herbatę jaśminową, zachowa długą aktywność umysłową. Używany też jako składnik miłosnych naparów.

Schisandra

Znany jako cytryniec chiński. Przypomina owoce jałowca. Jego jagody zawierają 20% kwasów organicznych, zwłaszcza jabłkowego i cytrynowego, bogatych w naturalną witaminę C (w suchych owocach do 500 mg). Chińczycy definiują Schisandrę jako „owoc o pięciu smakach”, ponieważ skórka owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a wyciągi z nasion nabierają słonego smaku. Pobudza produkcję nasienia u mężczyzn i śluzu u kobiet. Jest on stosowany jako środek wzmacniający energię seksualną i może być codziennym suplementem diety.

Szafran

Najdroższa przyprawa świata uczy cierpliwości, gdyż proces jej przetworzenia jest bardzo czasochłonny! Szafran to nic innego jak słupki krokusów, zbierane koniecznie wczesnym rankiem, gdy otwierają się kwiaty. Następnie są one suszone i w tym procesie tracą aż ok. 80% pierwotnej wagi. Aby uzyskać 1 g szafranu, potrzeba aż 200 kwiatów krokusa. Wiedza o tym argumentuje cenę. Jak działa szafran? Ułatwia i wzmaga koncentrację podczas aktu płciowego, sprzyja także fantazjom seksualnym. Wzmaga ukrwienie narządów płciowych.

Ziele Damiana

Używali go już starożytni Majowie, którzy leczyli nim kobiecą bezpłodność i oziębłość. Roślina ta reguluje pracę kobiecych hormonów i podnosi poziom libido. Mężczyznom natomiast pomaga w walce z impotencją oraz przedwczesną ejakulacją. Warto wiedzieć też, że nie są to jedyne jej walory – wpływa na poprawę humoru, pomaga w walce z wyczerpaniem nerwowym, depresją i lękami.

Smacznego!

TAGI:

fit zioła