Szef kuchni do wynajęcia

Szef kuchni do wynajęcia

17.08.2016 16:15 12345 5,00/5 (3)
Do niedawna wielkomiejska moda, dziś powszechny trend.

Profesjonalny szef kuchni na wyłączność w prywatnym domu! Przyjedzie wyposażony we własne noże i dostarczy odpowiednie produkty po to, by w domowej atmosferze przygotować romantyczną  kolację dla dwojga lub wystawny obiad dla gości.

Dba o wszystko: przygotowanie i serwis. Często przyjeżdża w asyście. Zajęciem tym parają się w większości młodzi kucharze, którzy wcześniej praktykowali w dobrych restauracjach. Poza wyczuciem smaku, mają również zmysł organizacji oraz nienaganne maniery. Dbają o sprawny przebieg kulinarnej części imprezy, ciekawie opowiadają o menu i nie krępują się , gdy ktoś wejdzie do kuchni, by popatrzeć im na ręce. Gdy jest to wymagane gotują dyskretnie szanując intymność uczestników przyjęcia. Co ważne, szef sprząta również kuchnię. Impreza kończy się porządkiem, czyli odwrotnie niż w zwykle!

Inną opcją jest wspólne gotowanie z szefem kuchni. To spotkanie, które angażuje wszystkich domowników i gości. Współpraca, interakcja oraz możliwość poszerzenia horyzontów kulinarnych jest równie ważna, jak efekt finalny, czyli niecodzienne danie. Niezapomniana atrakcja, która tylko dowodzi, że najlepsze imprezy są w kuchni!

Wynajęcie kucharza zależy od jego renomy, menu i ilości osób na przyjęciu. Ceny zaczynają się zwykle od 80 zł za osobę.  Kończą się na około 300 zł przy bardziej wyszukanym menu i w przypadku renomowanego kucharza.

Szef kuchni do wynajęcia

Jeszcze do niedawna była to moda praktykowana w dużych miastach. Dziś zalety takiej usługi dostrzegają wszyscy. W końcu nieustanny brak czasu i jednocześnie chęć niekonwencjonalnego  ugoszczenia w domowej atmosferze, towarzyszy ludziom  niezależnie od miejsca zamieszkania. Wszyscy pragną zaskoczyć, oczarować i pozostawić dobre wspomnienia.

O nowym zjawisku mówi się coraz głośniej. Czy nowy trend odbierze klientów restauracjom? Na razie rokowania dla tego rynku są pozytywne. Profesjonalny kucharz w prywatnej kuchni to atrakcja sama w sobie. Ta forma gotowania nie zastąpi bywania w restauracjach. Chodzi o to, aby spędzić czas w luźnej domowej atmosferze i w kameralnym gronie. To okazja do stworzenia oryginalnego menu, które odbiega od często zachowawczych propozycji restauracji. Ekspert może przygotować odważne kompozycje smakowe i rzadkie potrawy.

Nowy trend to tylko dowód na to, że moda na gotowanie wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Wpływ na to mają programy telewizyjne. Propagują zainteresowanie kulinariami i rozbudzają apetyt na więcej.

Są na rynku podmioty, które nowy trend przekuli w szybkie działanie. Tutaj znajdziesz przykład najmodniejszej w ostatnim czasie usługi.